My Favorite Movies
| fb1319854564's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Thin Man (1934, Unrated) |
|
| 2 |
Star Trek II - The Wrath of Khan (1982, PG) |
|
| 3 |
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension (1984, PG) |
|
| 4 |
Watchmen (2009, R) |
|
| 5 |
Gotcha! (1985, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 7 |
Fitzwilly (A Garden of Cucumbers) (1967, Unrated) |
|
| 8 |
Blade Runner (1982, R) |
|
| 9 |
Howard the Duck (1986, PG) |
|
| 10 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
| 11 |
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985, R) |
|
| 12 |
Wheels on Meals (1984, Unrated) |
|
| 13 |
Lone Wolf McQuade (1983, PG) |
|
| 14 |
The Killer (Dip huet seung hung) (1989, Unrated) |













