My Favorite Movies


  fb1327013084's Rating My Rating
1
The Perfect Crime (2004,  Unrated)
The Perfect Crime
Funny!!! but may get lost in translation
2
Secuestro Express (2005,  R)
Secuestro Express
thumbs up!
3
Home From the Hill (1960,  Unrated)
Home From the Hill
great flick
4
Ip Man (Yip Man) (2008,  Unrated)
5
Hard Candy (2006,  R)
6
Mongol (2008,  R)
Mongol
Genghis Khan baby
7
Elegy (2008,  R)
8
Taken (2009,  PG-13)
9
Chuka (1967,  Unrated)
10
Amores Perros (2001,  R)
11
Closer (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments