My Favorite Movies
| fb1328991273's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ronin (1998, R) |
|
| 2 |
Jaws (1975, PG) |
|
| 3 |
300 (2007, R) |
|
| 4 |
BASEketball (1998, R) |
|
| 5 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 6 |
Runaway Train (1985, R) |
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 8 |
Event Horizon (1997, R) |
|
| 9 |
Predator (1987, R) |
|
| 10 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 11 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 12 |
Team America - World Police (2004, R) |
|
| 13 |
Kobe Doin' Work (2009, Unrated) |
|
| 14 |
Michael Jordan to the Max (2000, Unrated) |
|
| 15 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 16 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 17 |
The Game (1997, R) |
|
| 18 |
Casino (1995, R) |
|
| 19 |
The Hunt for Red October (1990, PG) |
|
| 20 |
Star Trek (2009, PG-13) |
|
| 21 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 22 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 23 |
Cars (2006, G) |
|
| 24 |
The Edge (1997, R) |
























