Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1334335599's Rating My Rating
1
The Matrix (1999,  R)
2
The Matrix Revolutions (2003,  R)
3
The Matrix Reloaded (2003,  R)
4
The Fifth Element (1997,  PG-13)
5
Seven (Se7en) (1995,  R)
Seven (Se7en)
absolut bombastic
6
Sin City (2005,  R)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
Pulp Fiction (1994,  R)
9
300 (2007,  R)
10
Iron Man (2008,  PG-13)
11
Kingsajz (1988,  Unrated)
12
Finding Nemo (2003,  G)
13
Gladiator (2000,  R)
14
V for Vendetta (2006,  R)
15
The Animatrix (2003,  Unrated)
16
Saw II (2005,  R)
17
Saw V (2008,  R)
18
Saw (2004,  R)
19
Saw III (2006,  R)
20
Saw IV (2007,  R)
21
Hannibal (2001,  R)
22
Red Dragon (2002,  R)
23
The Silence of the Lambs (1991,  R)
24
Léon (The Professional) (1994,  R)
25
The Big Blue (Le Grand bleu) (1988,  R)
26
Zorba the Greek (1964,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments