My Favorite Movies
| fb1337738783's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Casablanca (1943, PG) |
|
| 4 |
Citizen Kane (1941, PG) |
|
| 5 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 6 |
Out of the Past (1947, Unrated) |
|
| 7 |
Violent Saturday (1955, Unrated) |
|
| 8 |
The Day the Earth Stood Still (1951, G) |
|
| 9 |
Forbidden Planet (1956, G) |
|
| 10 |
To Have and Have Not (1944, Unrated) |










