My Favorite Movies


  fb1341788968's Rating My Rating
1
The Orange Thief (2007,  Unrated)
2
The Burrowers (2008,  R)
3
300 (2007,  R)
4
Gladiator (2000,  R)
5
Grease (1978,  PG)
6
The Godfather (1972,  R)
7
Suspiria (1977,  R)
8
Valdez Is Coming (1971,  PG-13)
9
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
10
Pulp Fiction (1994,  R)
11
Everybody Wants to Be Italian (2007,  R)
12
Ladies in Lavender (2005,  PG-13)
13
True Love (1989,  R)
14
Lady in White (1988,  R)
15
Stardust (2007,  PG-13)
16
The Secret Life of Bees (2008,  PG-13)
17
Fight Club (1999,  R)
18
Moonstruck (1987,  PG)
19
The Wolf Man (1941,  Unrated)
20
Frankenstein Meets the Wolf Man (1943,  Unrated)
21
Las Noches del Hombre Lobo (Nights of the Werewolf )(The Nights of the Wolf Man) (1968,  Unrated)
22
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
23
Dracula (1931,  Unrated)
24
Horror of Dracula (1958,  Unrated)
25
House of Dracula (1945,  G)
26
Little Women (1994,  PG)
27
Little Women (1933,  Unrated)
28
Vertigo (1958,  PG)
29
Gaslight (1944,  Unrated)
30
Peperoni ripieni e pesci in faccia (Too Much Romance... It's Time for Stuffed Peppers) (2004,  Unrated)
31
Divorzio all'Italiana (Divorce Italian Style) (1962,  Unrated)
32
Divorce, Italian Style (,  Unrated)
33
Cry for the Strangers (1982,  Unrated)
34
The Lost Boys (1987,  R)
35
Angela's Ashes (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments