My Favorite Movies


  fb1342830272's Rating My Rating
1
Godsend (2003,  PG-13)
2
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
3
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
4
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
5
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
I LOVE LAMP!
6
The Dark Knight (2008,  PG-13)
7
Wanted (2008,  R)
8
Saw II (2005,  R)
9
The Longest Yard (2005,  PG-13)
10
Matchstick Men (2003,  PG-13)
11
Identity (2003,  R)
12
Saw V (2008,  R)
13
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
14
Halloween (2007,  R)
Halloween
BY FAR THE BEST HALLOWEEN WITH THE BEST GORE DIRECTOR HA
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
16
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
17
I, Robot (2004,  PG-13)
18
Elf (2003,  PG)
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
20
V for Vendetta (2006,  R)
V for Vendetta
AWESOME
21
Saw (2004,  R)
Saw
Love and own them all
22
Disney's Aladdin (1992,  G)
Disney's Aladdin
FAVORITE DISNEY MOVIE EVER
23
Fantastic Four (2005,  PG-13)
24
The Lion King (1994,  G)
25
The Notebook (2004,  PG-13)
26
Finding Nemo (2003,  G)
27
The Scorpion King (2002,  PG-13)
28
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
29
One Hour Photo (2002,  R)
30
A History of Violence (2005,  R)
31
Tommy Boy (1995,  PG-13)
32
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
33
Inside Man (2006,  R)
34
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
35
Vacancy (2007,  R)
36
Cast Away (2000,  PG-13)
37
Eurotrip (2003,  R)
Eurotrip
SCOTTY DOESNT KNOW
38
My Bloody Valentine 3-D (2009,  R)
My Bloody Valentine 3-D
AWESOME its like super gory and I didnt even get to see it in 3d
39
Radio (2003,  PG)
40
Hotel Rwanda (2004,  PG-13)
41
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
42
Without A Paddle (2004,  PG-13)
43
Open Season (2006,  PG)
44
Knocked Up (2007,  R)
45
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
46
Ratatouille (2007,  G)
47
Men in Black (1997,  PG-13)
48
Transformers (2007,  PG-13)
49
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
50
Shrek (2001,  PG)
51
Jurassic Park (1993,  PG-13)
52
Murder by Numbers (2002,  R)
53
Mr. Brooks (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments