My Favorite Movies


  fb1346236532's Rating My Rating
1
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994,  R)
2
Wigstock - The Movie (1995,  R)
3
The Cockettes (2002,  R)
4
Mahogany (1975,  PG)
5
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar (1995,  PG-13)
6
Midnight in the Garden of Good and Evil (1997,  R)
7
Marie Antoinette (2006,  PG-13)
8
Marie Antoinette (1938,  Unrated)
9
The Women (1939,  Unrated)
10
Cabaret (1972,  PG)
11
La Cage Aux Folles (1979,  R)
12
La Cage Aux Folles II (1981,  R)
13
La cage aux folles 3 - 'Elles' se marient (La cage aux Folles 3: The Wedding) (1986,  PG-13)
14
The Birdcage (1996,  R)
15
Ma Vie En Rose (My Life in Pink) (1997,  R)
16
Mommie Dearest (1981,  PG)
17
Billy Elliot (2000,  R)
18
Come Back to the Five and Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean (1982,  PG)
19
Steel Magnolias (1989,  PG)
20
Auntie Mame (1958,  Unrated)
21
The Shanghai Gesture (1941,  Unrated)
22
Leave Her to Heaven (1945,  Unrated)
23
The Way We Were (1973,  PG)
24
Bright Eyes (1934,  PG)
25
Now, Voyager (1942,  Unrated)
26
Meet Me In St. Louis (1944,  Unrated)
27
Judy Garland: The Concert Years (1985,  Unrated)
28
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
29
Gilda (1946,  PG)
30
Funny Girl (1968,  G)
31
Never Let Me Go (1953,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments