My Favorite Movies
| fb1350274281's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Starship Troopers (1997, R) |
|
| 2 |
Disaster Movie (2008, PG-13) |
|
| 3 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 4 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 6 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 7 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 9 |
Grease (1978, PG) |
|
| 10 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 15 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 16 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 20 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 21 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 22 |
Bedtime Stories (2008, PG) |
|
| 23 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 24 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 25 |
Saturday Night Live: The Best of Adam Sandler (1999, Unrated) |
|
| 26 |
You Don't Mess with the Zohan (2008, PG-13) |
|
| 27 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 28 |
Anger Management (2003, PG-13) |
|
| 29 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 30 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 31 |
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007, PG-13) |
|
| 32 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 33 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
| 34 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 35 |
Spanglish (2004, PG-13) |
|
| 36 |
Reign Over Me (2007, R) |
|
| 37 |
Punch-Drunk Love (2002, R) |
|
| 38 |
Airheads (1994, PG-13) |
|
| 39 |
Bulletproof (1996, R) |
|
| 40 |
Going Overboard (1994, R) |
|
| 41 |
Mixed Nuts (1994, PG-13) |
|
| 42 |
Funny People (2009, R) |
|
| 43 |
Stupidity (2003, Unrated) |
|
| 44 |
Couch (2003, Unrated) |
|
| 45 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
| 46 |
Wild Cherry (2009, Unrated) |
|
| 47 |
The Hot Chick (2002, PG-13) |
|
| 48 |
The Animal (2001, PG-13) |
|
| 49 |
Big Stan (2009, R) |
|
| 50 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 51 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
| 52 |
Space Jam (1996, PG) |
|
| 53 |
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003, R) |
|
| 54 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 55 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 56 |
Terminator Salvation (2009, PG-13) |
|
| 57 |
I Am Legend (2007, PG-13) |
|
| 58 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 59 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
| 60 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
| 61 |
Men in Black II (2002, PG-13) |
|
| 62 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 63 |
Wild Wild West (1999, PG-13) |
|
| 64 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
| 65 |
Marley & Me (2008, PG) |
|
| 66 |
I Love You, Man (2009, R) |
|
| 67 |
Monsters vs. Aliens (2009, PG) |


































































