Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1352736277's Rating My Rating
1
Gia (1997,  R)
2
Seven Years in Tibet (1997,  PG-13)
3
The Lover (L'amant) (1992,  R)
4
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
5
Les jolies choses (Pretty Things) (2001,  Unrated)
6
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
7
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
8
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
9
Kundun (1997,  PG-13)
10
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
11
Schindler's List (1993,  R)
12
Inglourious Basterds (2009,  R)
13
The Mexican (2001,  R)
14
Independence Day (1996,  PG-13)
15
Pulp Fiction (1994,  R)
16
Dancer in the Dark (2000,  R)
17
American History X (1998,  R)
18
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
19
The Craft (1996,  R)
20
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
21
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
22
The Exorcist (1973,  R)
23
Along Came Polly (2004,  PG-13)
24
Be Cool (2005,  PG-13)
25
Beyond Borders (2003,  R)
26
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
27
Bowling for Columbine (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments