My Favorite Movies
| fb1353999958's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
2046 (2005, R) |
|
| 2 |
My Blueberry Nights (2007, PG-13) |
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 4 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 5 |
Ba wang bie ji (Farewell My Concubine) (1993, R) |
|
| 6 |
Days of Being Wild (A Fei zheng chuan) (1990, Unrated) |
|
| 7 |
Chungking Express (1996, PG-13) |
|
| 8 |
Fallen Angel (1997, Unrated) |
|
| 9 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 10 |
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001, PG) |
|
| 11 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |
|
| 12 |
Closer (2004, R) |












