My Favorite Movies


  fb1354141240's Rating My Rating
1
Paid in Full (2002,  R)
2
The Lion King (1994,  G)
3
Training Day (2001,  R)
4
Blood Diamond (2006,  R)
5
Wedding Crashers (2005,  R)
6
Friday (1995,  R)
7
Rush Hour (1998,  PG-13)
8
Perfume (2002,  R)
9
Gremlins (1984,  PG)
10
The Sandlot (1993,  PG)
11
Menace II Society (1993,  R)
12
Remember the Titans (2000,  PG)
13
Fight Club (1999,  R)
14
Braveheart (1995,  R)
15
Forrest Gump (1994,  PG-13)
16
Old School (2003,  R)
17
The Departed (2006,  R)
18
The Shawshank Redemption (1994,  R)
19
Transformers (2007,  PG-13)
20
Crash (2004,  R)
21
Rocky (1976,  PG)
22
Who Made the Potatoe Salad? (2006,  Unrated)
23
Confessions of a Call Girl (Confessions) (2006,  R)
24
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay (2008,  R)
25
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
26
American Pie (1999,  R)
27
American Pie 2 (2001,  R)
28
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
29
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
30
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
31
American Pie Presents Book of Love (,  Unrated)
32
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
33
Die Hard (1988,  R)
34
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
35
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments