My Favorite Movies


  fb1354432594's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
100 minuta slave (2004,  Unrated)
3
Volver (2006,  R)
4
Fight Club (1999,  R)
5
The Godfather (1972,  R)
6
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
7
A Clockwork Orange (1971,  R)
8
American Beauty (1999,  R)
9
Synecdoche, New York (2008,  R)
Synecdoche, New York
Fascinating,although makes you feel numb after watching it. Well, Kaufman and the whole cast are giants!
10
Inglourious Basterds (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments