My Favorite Movies


  fb1355015912's Rating My Rating
1
The Wave (Die Welle) (2000,  Unrated)
Click to Rate
2
Keinohrhasen (Rabbit Without Ears) (2007,  Unrated)
Click to Rate
3
Barfuss (Barefoot) (2005,  Unrated)
Click to Rate
4
Wo Ist Fred? (Where Is Fred!?) (2006,  Unrated)
Click to Rate
5
30 Days of Night (2007,  R)
Click to Rate
6
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Click to Rate
7
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
Life as a House (2001,  R)
Click to Rate
9
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
10
Seven Years in Tibet (1997,  PG-13)
Click to Rate
11
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
12
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
Good Will Hunting (1997,  R)
Click to Rate
14
Bend It Like Beckham (2002,  PG-13)
Click to Rate
15
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
16
The Whole Nine Yards (2000,  R)
Click to Rate
17
The Whole Ten Yards (2003,  PG-13)
Click to Rate
18
Minority Report (2002,  PG-13)
Click to Rate
19
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
21
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
22
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
23
Pride and Prejudice (2005,  PG)
Click to Rate
24
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
25
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
26
Dead Poets Society (1989,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments