My Favorite Movies


  fb1355454845's Rating My Rating
1
Horror (2002,  R)
2
American Gangster (2007,  R)
3
All Souls Day (2000,  Unrated)
4
Conviction (2002,  R)
5
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
6
V for Vendetta (2006,  R)
7
Miami Vice (2006,  R)
8
Teenage Caveman (2002,  R)
9
The Black Dahlia (2006,  R)
10
Wolf Creek (2005,  R)
11
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
12
Crimson Tide (1995,  R)
13
See No Evil (2006,  R)
14
Beerfest (2006,  R)
15
Reeker (2005,  Unrated)
16
Premonition (2007,  PG-13)
17
Guardian of the Realm (2004,  Unrated)
18
Pitch Black (2000,  R)
19
Dragstrip Girl (1994,  R)
20
Dark Waters (2003,  R)
21
Elektra (2005,  PG-13)
22
The Wizard of Oz (1939,  G)
23
Hidalgo (2004,  PG-13)
24
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
25
Big Fish (2003,  PG-13)
26
Stigmata (1999,  R)
27
The Miracle (1991,  PG)
28
The Wraith (1986,  PG-13)
29
Cabin Fever (2002,  R)
30
A Walk to Remember (2002,  PG)
31
50 First Dates (2004,  PG-13)
32
Finding Nemo (2003,  G)
33
White Chicks (2004,  PG-13)
34
Meet the Parents (2000,  PG-13)
35
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
36
Torque (2004,  PG-13)
37
Fantastic Four (2005,  PG-13)
38
Silent Hill (2006,  R)
39
Urban Legend (1998,  R)
40
Below (2002,  R)
41
The Covenant (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments