My Favorite Movies
| fb1358850003's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Scent of a Woman (1992, R) |
|
| 2 |
The Road from Coorain (2003, Unrated) |
|
| 3 |
Before and After (1996, PG-13) |
|
| 4 |
Cool Hand Luke (1967, Unrated) |
|
| 5 |
Casino (1995, R) |
|
| 6 |
Good Will Hunting (1997, R) |
|
| 7 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 9 |
The Trials of Darryl Hunt (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 11 |
Tadpole (2002, PG-13) |
|
| 12 |
The Human Stain (2003, R) |
|
| 13 |
Heavenly Creatures (1994, R) |
|
| 14 |
Everyone Says I Love You (1996, R) |
|
| 15 |
The World According to Garp (1982, R) |
|
| 16 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 17 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 18 |
As Good As It Gets (1997, PG-13) |
|
| 19 |
Best in Show (2000, PG-13) |
|
| 20 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 21 |
Sugar & Spice (2001, PG-13) |
|
| 22 |
Notes on a Scandal (2006, R) |
|
| 23 |
A River Runs Through It (1992, PG) |






















