My Favorite Movies
| fb1359747095's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 2 |
Mr. Smith Goes to Washington (1939, Unrated) |
|
| 3 |
Rigoletto (1993, Unrated) |
|
| 4 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
| 5 |
Sleeping Beauty (1959, G) |
|
| 6 |
Facing the Giants (2006, PG) |
|
| 7 |
Hook (1991, PG) |
|
| 8 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 9 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 10 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 11 |
The Last Brickmaker in America (2001, Unrated) |
|
| 12 |
Singin' in the Rain (1952, G) |
|
| 13 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 14 |
Ella Enchanted (2004, PG) |
|
| 15 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
| 16 |
True Grit (1969, G) |
|
| 17 |
Enchanted (2007, PG) |

















