My Favorite Movies


  fb1361165518's Rating My Rating
1
Flash Gordon (1980,  PG)
2
Gone With the Wind (1939,  G)
3
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
4
Shaun of the Dead (2004,  R)
5
Blazing Saddles (1974,  R)
6
Watership Down (1978,  PG)
7
Love Actually (2003,  R)
8
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
9
Trainspotting (1996,  R)
10
The English Patient (1996,  R)
11
Frequency (2000,  PG-13)
12
Quills (2000,  R)
13
O Brother, Where Art Thou? (2000,  PG-13)
14
Wuthering Heights (1939,  G)
15
Ladyhawke (1985,  PG-13)
16
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
17
American Beauty (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments