My Favorite Movies


  fb1365473802's Rating My Rating
1
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
2
The Bride of Frankenstein (1935,  Unrated)
3
Scarface (1983,  R)
4
A Clockwork Orange (1971,  R)
5
Girl, Interrupted (1999,  R)
6
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Dracula (1931,  Unrated)
9
Walk the Line (2005,  PG-13)
10
Frankenstein (1931,  Unrated)
11
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
12
The Lost Boys (1987,  R)
13
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
14
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
15
Once Were Warriors (1994,  R)
16
The Devil's Rejects (2005,  R)
17
Trainspotting (1996,  R)
18
The Heart Is Deceitful Above All Things (2004,  R)
19
House of 1000 Corpses (2003,  R)
20
Sleepy Hollow (1999,  R)
21
The Crow (1994,  R)
22
Sin City (2005,  R)
23
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
24
Interview with the Vampire (1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments