My Favorite Movies
| fb1365763928's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 2 |
Four Rooms (1996, R) |
|
| 3 |
True Romance (1993, R) |
|
| 4 |
Annie Hall (1977, PG) |
|
| 5 |
Pleasantville (1998, PG-13) |
|
| 6 |
L.A. Story (1991, PG-13) |
|
| 7 |
My Blue Heaven (1990, PG-13) |
|
| 8 |
The Aristocrats (2005, Unrated) |
|
| 9 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 10 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 11 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 12 |
Apocalypse Now (1979, R) |
|
| 13 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 14 |
This Is Spinal Tap (1984, R) |
|
| 15 |
Young Einstein (1988, PG) |
|
| 16 |
Rumble Fish (1983, R) |
|
| 17 |
Total Recall (1990, R) |
|
| 18 |
Clerks (1994, R) |
|
| 19 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 20 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 21 |
Love Potion #9 (1992, PG-13) |
|
| 22 |
Late Last Night (1999, Unrated) |
|
| 23 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 24 |
Desperado (1995, R) |
|
| 25 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 26 |
De-Lovely (2004, PG-13) |
|
| 27 |
Gangs of New York (2002, R) |
|
| 28 |
Cabaret (1972, PG) |
|
| 29 |
Elizabeth (1998, R) |
|
| 30 |
The Last Emperor (1987, PG-13) |






























