My Favorite Movies


  fb1377547582's Rating My Rating
1
Halloween (1978,  R)
2
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
3
Dawn of the Dead (1979,  R)
4
Chocolate (2008,  R)
5
Die Hard (1988,  R)
6
The Warriors (1979,  R)
7
Hot Rod (2007,  PG-13)
8
Dudes (1987,  R)
9
Dirty Harry (1971,  R)
10
Shaun of the Dead (2004,  R)
11
Kataude mashin gâru (The Machine Girl) (2008,  Unrated)
12
Last of the Living (2008,  Unrated)
13
Dance of the Dead (2008,  R)
14
Halloween II (1981,  R)
15
Feed (2005,  Unrated)
16
Truck Turner (1974,  R)
17
Splatter Farm (The Degenerates) (1987,  Unrated)
18
Dead Snow (Død snø) (2009,  Unrated)
19
Plan 9 from Outer Space (1959,  Unrated)
20
Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965,  R)
21
Thriller - A Cruel Picture (1974,  Unrated)
22
The Texas Chainsaw Massacre (1974,  R)
23
Repo Man (1984,  R)
24
Frankenstein (1931,  Unrated)
25
Chopping Mall (Killbots) (1986,  R)
26
Black Belt Jones (1974,  R)
27
The Crimson Ghost (1946,  Unrated)
28
Black Hawk Down (2001,  R)
29
King Kong (1933,  Unrated)
30
Straight to Hell (1987,  R)
31
Ms. 45 (1981,  R)
32
Hell Up In Harlem (1973,  R)
33
The Tournament (2009,  R)
34
Wisdom (1986,  R)
35
Kyôfu joshikôkô: bôkô rinchi kyôshitsu (Terrifying Girls' High School: Lynch Law Classroom) (1973,  Unrated)
36
Lik Wong, (Riki-Oh - The Story of Ricky) (2002,  R)
37
Maniac (1980,  Unrated)
38
Zenka onna: koroshi-bushi (Criminal Woman: Killing Melody) (1973,  Unrated)
39
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
40
Enter the Dragon (1973,  R)
41
Zombie Strippers (2008,  R)
42
Day of the Dead (1985,  Unrated)
43
Pieces (Mil gritos tiene la noche) (1983,  Unrated)
44
Jaws (1975,  PG)
45
Coffy (1973,  R)
46
Female Prisoner #701 - Scorpion (1973,  Unrated)
47
Across 110th Street (1972,  R)
48
Sweet Jesus, Preacherman (1973,  Unrated)
49
Death Wish (1974,  R)
50
Resident Evil (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments