My Favorite Movies


  fb1385807727's Rating My Rating
1
Interview with the Vampire (1994,  R)
2
Grease (1978,  PG)
3
Grease 2 (1982,  PG)
4
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
5
The Silence of the Lambs (1991,  R)
6
Hannibal (2001,  R)
7
Hannibal Rising (2007,  R)
8
Red Dragon (2002,  R)
9
The Lost Boys (1987,  R)
10
Blade - Trinity (2004,  R)
11
Blade (1998,  R)
12
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
13
Underworld (2003,  R)
14
Underworld: Evolution (2006,  R)
15
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
16
Van Helsing (2004,  PG-13)
17
Big Daddy (1999,  PG-13)
18
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
19
Billy Madison (1995,  PG-13)
20
Little Nicky (2000,  PG-13)
21
Click (2006,  PG-13)
22
I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007,  PG-13)
23
Cocktail (1988,  R)
24
The Goonies (1985,  PG)
25
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
26
Labyrinth (1986,  PG)
27
Transformers (2007,  PG-13)
28
Finding Nemo (2003,  G)
29
The Matrix (1999,  R)
30
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
31
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
32
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
33
Snatch (2001,  R)
34
Seven (Se7en) (1995,  R)
35
Fight Club (1999,  R)
36
The Lion King (1994,  G)
37
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments