My Favorite Movies
| fb1386618114's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Flirt (1995, Unrated) |
|
| 3 |
Strings (2004, PG) |
|
| 4 |
Frida (2002, R) |
|
| 5 |
Mystic River (2003, R) |
|
| 6 |
Kika (1994, Unrated) |
|
| 7 |
Coisa Ruim (Bad Blood) (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) (2001, PG) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 11 |
Breaking the Waves (1996, R) |
|
| 12 |
MirrorMask (2005, PG) |
|
| 13 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
| 14 |
Cube (1998, R) |
|
| 15 |
Cube Zero (, R) |
|
| 16 |
The Piano Teacher (La Pianiste) (2001, R) |
|
| 17 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 18 |
Maksim: The Piano Player (2004, Unrated) |
|
| 19 |
Funny Games (1997, Unrated) |
|
| 20 |
Dogville (2003, R) |
|
| 21 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 22 |
Cold Mountain (2003, R) |





















