My Favorite Movies


  fb1386741143's Rating My Rating
1
Somewhere in Time (1980,  PG)
Somewhere in Time
i have a pretty girl in my heart and she's Valerie..I have loved her in my past life and the life we had before she left..Life is tuff..But love is hope..
2
Smokey and the Bandit (1977,  PG)
3
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
4
Less Than Zero (1987,  R)
5
Tommy Boy (1995,  PG-13)
6
The Shining (1980,  R)
7
Patch Adams (1998,  PG-13)
8
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
Something's Gotta Give
If this isnt my life then just shoot me..I feel like both men..lol..
9
The Bridges of Madison County (1995,  PG-13)
10
Suicide Kings (1997,  R)
11
Four Christmases (2008,  PG-13)
12
Purple Rain (1984,  R)
13
Summer of '42 (1971,  PG)
14
U2: Rattle and Hum (1988,  Unrated)
15
In the Name of the Father (1993,  R)
16
Airplane! (1980,  PG)
Airplane!
The best!!What do you make of this??lol..
17
Wrestling Ernest Hemingway (1994,  PG-13)
18
Nothing in Common (1986,  PG)
19
The Birdcage (1996,  R)
20
Beat Street (1984,  PG)
21
Beer League (2006,  R)
22
The First Time (1969,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments