Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1386956407's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
2
Finding Nemo (2003,  G)
3
Transformers (2007,  PG-13)
4
Pulp Fiction (1994,  R)
5
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
6
Forrest Gump (1994,  PG-13)
7
Grease (1978,  PG)
8
Yes, Giorgio (1982,  PG)
9
The Shawshank Redemption (1994,  R)
10
Hope Springs Eternal: A Look Back at 'The Shawshank Redemption' (2004,  Unrated)
11
The Green Mile (1999,  R)
12
The Hunt for Red October (1990,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments