My Favorite Movies
| fb1388373549's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amazing Grace (2007, PG) |
|
| 2 |
Facing the Giants (2006, PG) |
|
| 3 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 4 |
Emma (1996, PG) |
|
| 5 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 6 |
Kidnapped (2005, Unrated) |
|
| 7 |
Master and Commander: The Far Side of the World (2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005, PG) |
|
| 9 |
Bella (Beauty) (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Love's Enduring Promise (2004, Unrated) |
|
| 11 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 12 |
Pride and Prejudice (, Unrated) |
|
| 13 |
The Nativity Story (2006, PG) |
|
| 14 |
Radio (2003, PG) |
|
| 15 |
The Rookie (2002, G) |
|
| 16 |
Arsenic and Old Lace (1944, Unrated) |
|
| 17 |
I Remember Mama (1948, Unrated) |
|
| 18 |
Gods and Generals (2003, PG-13) |
|
| 19 |
I Am David (2004, PG) |
|
| 20 |
Though None Go with Me (2006, Unrated) |
|
| 21 |
One Night With the King (2006, PG) |
|
| 22 |
End of the Spear (2006, PG-13) |
|
| 23 |
The Last Sin Eater (2007, PG-13) |
|
| 24 |
The Greatest Game Ever Played (2005, PG) |
|
| 25 |
Jungle Book (1995, G) |
|
| 26 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 27 |
WALL-E (2008, G) |



























