My Favorite Movies


  fb1392751304's Rating My Rating
1
The Secret of NIMH (1982,  G)
2
Coraline (2009,  PG)
3
The Dark Knight (2008,  PG-13)
4
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
5
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
6
V for Vendetta (2006,  R)
7
Batman (1989,  PG-13)
8
Frankenweenie (1992,  PG)
9
The Faculty (1998,  R)
10
Almost Famous (2000,  R)
11
Fly Away Home (1996,  PG)
12
Jumanji (1995,  PG)
13
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
14
X-Men (2000,  PG-13)
15
Zathura (2005,  PG)
16
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
17
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
18
Sleepy Hollow (1999,  R)
19
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
20
The Princess Bride (1987,  PG)
21
War of the Worlds (2005,  PG-13)
22
Van Helsing (2004,  PG-13)
23
Au Pair (1999,  Unrated)
24
Billy Elliot (2000,  R)
25
Death at a Funeral (2007,  R)
26
A Fish Called Wanda (1988,  R)
27
1408 (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments