Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1394340105's Rating My Rating
1
Shooter (2007,  R)
2
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
3
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
4
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
5
Transformers (2007,  PG-13)
6
The Matrix (1999,  R)
7
The Matrix Reloaded (2003,  R)
8
The Matrix Revolutions (2003,  R)
9
Man on Fire (2004,  R)
10
The Hunt for Red October (1990,  PG)
11
Crimson Tide (1995,  R)
12
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
13
Enemy at the Gates (2001,  R)
14
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
15
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
16
Alien (1979,  R)
17
Aliens (1986,  R)
18
Alien 3 (1992,  R)
19
Alien Resurrection (1997,  R)
20
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
21
Sphere (1998,  PG-13)
22
Black Horizon (2001,  R)
23
The Chronicles of Riddick (2004,  Unrated)
24
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
25
Red vs. Blue: The Blood Gulch Chronicles (2003,  Unrated)
26
The Terminator (1984,  R)
27
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
28
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
29
The Last Samurai (2003,  R)
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
32
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
33
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
34
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
35
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
36
Breach (2007,  PG-13)
37
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
38
Training Day (2001,  R)
39
Inside Man (2006,  R)
40
Deja Vu (2006,  PG-13)
41
The Manchurian Candidate (2004,  R)
42
John Q (2002,  PG-13)
43
Courage Under Fire (1996,  R)
44
Black Hawk Down (2001,  R)
45
The Recruit (2003,  PG-13)
46
The Departed (2006,  R)
47
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
48
Twelve (2008,  Unrated)
49
Syriana (2005,  R)
50
Pursuit of Happiness (2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments