My Favorite Movies


  fb1394756126's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
4
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
5
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
6
National Treasure (2004,  PG)
7
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
8
The Princess Bride (1987,  PG)
9
Persuasion (1995,  PG)
10
Persuasion (2008,  Unrated)
11
Sense and Sensibility (1995,  PG)
12
Finding Nemo (2003,  G)
13
Monsters, Inc. (2001,  G)
14
Up (2009,  PG)
15
The Incredibles (2004,  PG)
16
Bolt (2008,  PG)
17
Fireproof (2008,  PG)
18
Facing the Giants (2006,  PG)
19
Bathing Beauty (1944,  Unrated)
20
Merton of the Movies (1947,  PG)
21
Whistling in Dixie (1942,  Unrated)
22
Whistling in the Dark (1941,  Unrated)
23
The Bellboy (1960,  Unrated)
24
The Family Jewels (1965,  Unrated)
25
The Caddy (1953,  Unrated)
26
Neptune's Daughter (1949,  Unrated)
27
Three Little Words (1950,  Unrated)
28
Hot Lead & Cold Feet (1978,  Unrated)
29
How To Frame a Figg (1971,  G)
30
No Deposit, No Return (1976,  G)
31
The Apple Dumpling Gang Rides Again (1979,  G)
32
The Ghost And Mr. Chicken (1966,  Unrated)
33
The Apple Dumpling Gang (1975,  G)
34
McHale's Navy Joins the Air Force (1965,  Unrated)
35
McHale's Navy (1964,  Unrated)
36
Take Me Out to the Ball Game (1949,  Unrated)
37
Singin' in the Rain (1952,  G)
38
Anne of Green Gables (1985,  Unrated)
39
Seven Brides for Seven Brothers (1954,  G)
40
The Wizard of Oz (1939,  G)
41
Expelled: No Intelligence Allowed (2008,  PG)
42
Love Comes Softly (2003,  Unrated)
43
Love's Enduring Promise (2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments