My Favorite Movies


  fb1397817428's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
2
The Matrix (1999,  R)
3
300 (2007,  R)
4
Pulp Fiction (1994,  R)
5
Fight Club (1999,  R)
6
Shrek (2001,  PG)
7
Grease (1978,  PG)
8
Forrest Gump (1994,  PG-13)
9
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
10
Transformers (2007,  PG-13)
11
Finding Nemo (2003,  G)
12
Braveheart (1995,  R)
13
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
14
Wedding Crashers (2005,  R)
15
The Notebook (2004,  PG-13)
16
The Boy in the Striped Pajamas (The Boy in the Striped Pyjamas) (2008,  PG-13)
17
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
18
Hairspray (2007,  PG)
19
Me and Orson Welles (2009,  PG-13)
20
High School Musical (2006,  Unrated)
21
High School Musical 2 (2007,  G)
22
The Derby Stallion (2005,  Unrated)
23
Air Guitar Nation (2006,  R)
24
Miracle Run (The Unexpected Journey) (2004,  PG)
25
Strong Enough to Break (2006,  Unrated)
26
Murder in the Hamptons (Million Dollar Murder) (2005,  Unrated)
27
Hanson: Tulsa, Tokyo, & the Middle of Nowhere (1997,  Unrated)
28
Hanson: The Road to Albertane (1998,  Unrated)
29
Footloose (2010,  PG-13)
30
17 Again (2009,  PG-13)
31
Melinda's World (2003,  Unrated)
32
Puppy (2008,  Unrated)
33
Capriccio all'Italiana (Caprice Italian Style) (1968,  Unrated)
34
FLY: Words Remembered (2006,  Unrated)
35
Alanis Morissette: Feast on Scraps (2002,  Unrated)
36
Just Pray (2005,  Unrated)
37
Ultimate G's: Zac's Flying Dream (2000,  Unrated)
38
End of the Harvest (1998,  Unrated)
39
Murder in Portland (2002,  Unrated)
40
Possums (1998,  Unrated)
41
Sleepwalking Through the Mekong (2007,  Unrated)
42
Over the Hedge (2006,  PG)
43
The Flock (2008,  R)
44
Slumdog Millionaire (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments