Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1402437639's Rating My Rating
1
Shrek (2001,  PG)
2
Finding Nemo (2003,  G)
3
Monsters vs. Aliens (2009,  PG)
Monsters vs. Aliens
this movie is so funny !!!
4
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
5
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
6
The Lion King (1994,  G)
7
C H O M P S (,  PG)
8
C.H.O.M.P.S. (1979,  PG)
9
M*A*S*H (MASH) (1970,  PG)
10
Hotel for Dogs (2009,  PG)
11
Slaughter and the Dogs: Cranked Up Really High (,  Unrated)
12
Dogs of Chinatown (2008,  Unrated)
13
Infierno de perros (Dog's Hell) (2008,  Unrated)
14
Cats & Dogs (2001,  PG)
15
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
16
Reservoir Dogs (1992,  R)
17
Must Love Dogs (2005,  PG-13)
18
Backyard Dogs (2001,  R)
19
Sun Dogs (2007,  Unrated)
20
King John (Beerbohm Tree, the Great English Actor) (1900,  Unrated)
21
Good Cats (Hao Mao) (2008,  Unrated)
22
The Truth About Cats & Dogs (1996,  PG-13)
23
Understanding Cats with Roger Tabor (1998,  Unrated)
24
Big Cats (2011,  Unrated)
25
Crazy Cartoons (2008,  Unrated)
26
Ice People (2008,  Unrated)
27
Behind the Mask: The Story of the People Who Risk Everything to Save Animals (2008,  Unrated)
28
The Cheetah Girls: One World (2008,  Unrated)
29
Mean Girls (2004,  PG-13)
30
Girl's Best Friend (2008,  Unrated)
31
Girls Will Be Girls (2003,  R)
32
Beautiful Girls (1996,  R)
33
Girls! Girls! Girls! (1962,  PG)
34
Earth Girls Are Easy (1989,  PG)
35
Ice Princess (2005,  G)
36
Snow Princess (2008,  Unrated)
37
Barbie As The Princess and the Pauper (2004,  Unrated)
38
The Swan Princess: The Mystery of the Enchanted Kingdom (1998,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments