My Favorite Movies


  fb1406342381's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
4
Forrest Gump (1994,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
6
Cast Away (2000,  PG-13)
7
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
8
Vanity Fair (2004,  PG-13)
9
Minority Report (2002,  PG-13)
10
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
11
Love Actually (2003,  R)
12
Notting Hill (1999,  PG-13)
13
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
14
Ice Age (2002,  PG)
15
The Pianist (2002,  R)
16
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
17
Match Point (2005,  R)
18
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
19
Pay It Forward (2000,  PG-13)
20
50 First Dates (2004,  PG-13)
21
Shakespeare in Love (1998,  R)
22
Chocolat (2000,  PG-13)
23
Finding Neverland (2004,  PG)
24
Casanova (2005,  R)
25
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
26
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
27
Willow (1988,  PG)
28
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
29
Cinderella Man (2005,  PG-13)
30
Home Alone (1990,  PG)
31
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments