Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1417327517's Rating My Rating
1
Billy: The Early Years (2008,  PG)
2
Cat on a Hot Tin Roof (1958,  Unrated)
3
Fireproof (2008,  PG)
4
The Family That Preys (2008,  PG-13)
5
An Affair to Remember (1957,  Unrated)
6
Amazing Grace (2007,  PG)
7
Kung Fu Panda (2008,  PG)
8
Hitch (2005,  PG-13)
9
The Village (2004,  PG-13)
10
While You Were Sleeping (1995,  PG)
11
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
12
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
13
Gone With the Wind (1939,  G)
14
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
15
Nacho Libre (2006,  PG)
16
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
17
Night at the Museum (2006,  PG)
18
Pride and Prejudice (2005,  PG)
19
Red Eye (2005,  PG-13)
20
Rudy (1993,  PG)
21
Secret Window (2004,  PG-13)
22
Sleeping Beauty (1959,  G)
23
Spider-Man (2002,  PG-13)
24
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
25
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
27
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
28
The Holiday (2006,  PG-13)
29
The Lake House (2006,  PG)
30
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
31
The Prestige (2006,  PG-13)
32
The Princess Bride (1987,  PG)
33
The Sandlot (1993,  PG)
34
The Sound of Music (1965,  G)
35
Walk the Line (2005,  PG-13)
36
Bride Wars (2009,  PG)
37
Paul Blart: Mall Cop (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments