Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1417388973's Rating My Rating
1
To Kill A Mockingbird (1962,  Unrated)
To Kill A Mockingbird 5.0 Stars
My favorite movie of all time!
Click to Rate
2
The Bad Seed (1956,  Unrated)
Click to Rate
3
Millions (2005,  PG)
Click to Rate
4
Searching for Bobby Fischer (1993,  PG)
Click to Rate
5
The Shining (1980,  R)
Click to Rate
6
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
Click to Rate
7
Tsotsi (2006,  R)
Click to Rate
8
Ghosts of Rwanda (,  Unrated)
Click to Rate
9
Tumbleweeds (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
Hide and Seek (2007,  Unrated)
Click to Rate
11
High Tide (1987,  PG-13)
Click to Rate
12
Fortress (1986,  Unrated)
Click to Rate
13
An Unfinished Life (2005,  PG-13)
Click to Rate
14
Toy Story (1995,  G)
Click to Rate
15
Paper Moon (1973,  PG)
Click to Rate
16
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead (1991,  PG-13)
Click to Rate
17
How the Grinch Stole Christmas (1966,  G)
Click to Rate
18
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
19
Baby Boom (1987,  PG)
Click to Rate
20
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
21
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
23
The Goonies (1985,  PG)
Click to Rate
24
Father Goose (1964,  Unrated)
Click to Rate
25
The Secret of Roan Inish (1993,  PG)
Click to Rate
26
Heathers (1988,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments