My Favorite Movies


  fb1418350566's Rating My Rating
1
Bagdad Cafe (1988,  PG)
2
The Godfather (1972,  R)
3
The Godfather, Part II (1974,  R)
4
The Godfather, Part III (1990,  R)
5
Bonanno: A Godfather's Story (The Youngest Godfather) (1999,  Unrated)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
Finding Nemo (2003,  G)
9
Once Upon a Time in America (1984,  R)
10
The Mists of Avalon (2001,  Unrated)
11
The Last Don (1997,  Unrated)
12
The Reader (2008,  R)
13
Dangerous Beauty (A Destiny of Her Own) (1998,  R)
14
Blood Diamond (2006,  R)
15
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
16
Last King: The Power And Passion Of Charles Ii, The (2004,  Unrated)
17
Legends of the Fall (1994,  R)
18
Spy Game (2001,  R)
19
American Gangster (2007,  R)
20
Man on Fire (2004,  R)
21
Training Day (2001,  R)
22
Scarface (1983,  R)
23
My Family (1995,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments