My Favorite Movies


  fb1423005203's Rating My Rating
1
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
2
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
3
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
4
28 Days Later (2003,  R)
5
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
6
Horror (2002,  R)
7
Snoop Dogg's Hood of Horror (2007,  R)
8
Horror Business (2007,  Unrated)
9
School of Horror (2006,  Unrated)
10
The Worst Horror Movie Ever Made (2005,  Unrated)
11
J Horror Anthology: Legends (2005,  Unrated)
12
A Regular Frankie Fan: Rocky Horror Lives On (2001,  Unrated)
13
Horror Vision (2000,  Unrated)
14
The Horror of Hammer (1994,  Unrated)
15
Eastern Horror: Counter Destroyer (1989,  Unrated)
16
Houseboat Horror (1989,  Unrated)
17
Bloody New Year (Horror Hotel) (Time Warp Terror) (1987,  R)
18
Hammer House of Horror (1980,  Unrated)
19
Horror Maniacs (The Greed of William Hart) (1948,  Unrated)
20
Assmonster: The Making of a Horror Movie (2006,  Unrated)
21
The Amityville Horror (2005,  R)
22
The Amityville Horror (1979,  R)
23
Horror Hotel (1961,  PG-13)
24
Horror House (2008,  Unrated)
25
Horror Express (1974,  R)
26
The Horror Show (House 3) (1989,  R)
27
Black Christmas (1974,  R)
28
Black Christmas (2006,  R)
29
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th (2000,  R)
30
I Saw What You Did (1965,  Unrated)
31
Do You Wanna Know a Secret? (2001,  R)
32
The Good Mother (Glass House) (2006,  R)
33
Vacancy (2007,  R)
34
No Vacancy (1999,  R)
35
Scary Movie (2000,  R)
36
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
37
Scary Movie 2 (2001,  R)
38
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
39
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
40
Scary Stories for Kids (2005,  Unrated)
41
Disaster Movie (2008,  PG-13)
42
Mirrors (1985,  Unrated)
43
Mirrors (2008,  R)
44
The Shining (1980,  R)
45
Stephen King's The Shining (,  Unrated)
46
Friday (1995,  R)
47
Next Friday (2000,  R)
48
Black Friday (1994,  Unrated)
49
Friday Night (2002,  Unrated)
50
Friday the 13th (2009,  R)
51
Friday After Next (2002,  R)
52
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
53
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
54
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
55
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
56
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
57
Friday the 13th (1980,  R)
58
Slither (2006,  R)
59
Slither (1973,  Unrated)
60
I Know Who Killed Me (2007,  R)
61
I Don't Know What Your Eyes Have Done To Me (2003,  Unrated)
62
Wind Chill (2007,  R)
63
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
64
When a Stranger Calls (1979,  R)
65
When a Stranger Calls Back (1993,  R)
66
When a Killer Calls (2006,  R)
67
Shredder (2003,  R)
68
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
69
The Hills Have Eyes (2006,  R)
70
The Hills Have Eyes (1977,  R)
71
The Hills Have Eyes, Part 2 (1985,  R)
72
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
73
The Woods Have Eyes (2007,  Unrated)
74
Ce que mes yeux ont vu (The Vanishing Point) (What My Eyes Have Seen) (2007,  Unrated)
75
Dark Ride (2006,  R)
76
The Ride (2003,  Unrated)
77
The Ride (2000,  Unrated)
78
Prom Night (1980,  R)
79
Prom Night (2008,  PG-13)
80
Prom Night IV: Deliver Us from Evil (1991,  R)
81
Prom Night III: The Last Kiss (1989,  R)
82
Rest Stop 2: Don't Look Back (2008,  Unrated)
83
The Last Stop (2000,  R)
84
Sorority House Vampires (Sorority House Vampires from Hell) (1998,  Unrated)
85
Sorority House Massacre (1987,  R)
86
The House on Sorority Row (1983,  R)
87
The Haunting of Sorority Row (The Deadly Pledge) (2007,  Unrated)
88
Sorority Girls' Revenge (2001,  R)
89
Sorority House Massacre II (Night Frenzy) (Nighty Nightmare) (1990,  R)
90
The Sorority (2006,  Unrated)
91
Sorority Sister Slaughter (2007,  Unrated)
92
Final Destination 3 (2006,  R)
93
Penny Dreadful (2006,  R)
94
Rest Stop (2006,  R)
95
Awake (2007,  R)
96
The Eye (2008,  PG-13)
97
Unrest (2006,  R)
98
The Glass House (2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments