My Favorite Movies
| fb1423624337's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Quadrophenia (1979, R) |
|
| 2 |
The Italian Job (1969, G) |
|
| 3 |
The Fearless Vampire Killers, or Pardon Me but Your Teeth Are in My Neck (1967, Unrated) |
|
| 4 |
Bram Stoker's Dracula (1992, R) |
|
| 5 |
Dracula (1931, Unrated) |
|
| 6 |
Horror of Dracula (1958, Unrated) |
|
| 7 |
Dracula - Prince of Darkness (1966, Unrated) |
|
| 8 |
Dracula Has Risen from the Grave (1969, Unrated) |
|
| 9 |
Dracula (1958, Unrated) |
|
| 10 |
Dracula vs. Frankenstein (1971, PG) |
|
| 11 |
Scars of Dracula (1970, R) |
|
| 12 |
Dracula A.D. 1972 (1972, PG) |
|
| 13 |
Hammer House of Horror (1980, Unrated) |
|
| 14 |
The House That Dripped Blood (1971, PG) |
|
| 15 |
Carry On Screaming! (1966, Unrated) |
|
| 16 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 17 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 18 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 19 |
Vanilla Sky (2001, R) |

















