My Favorite Movies
| fb1429142334's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 2 |
Zeitgeist: Addendum (2008, Unrated) |
|
| 3 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
| 4 |
The Kite Runner (2008, PG-13) |
|
| 5 |
Hotel Rwanda (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Chavez: Inside the Coup (The Revolution Will Not Be Televised) (2003, Unrated) |
|
| 7 |
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006, R) |
|
| 8 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 9 |
The Air I Breathe (2008, R) |
|
| 10 |
American History X (1998, R) |
|
| 11 |
The Wind That Shakes the Barley (2007, Unrated) |
|
| 12 |
Das Experiment (The Experiment) (2001, R) |
|
| 13 |
Cube (1998, R) |
|
| 14 |
Good Night, And Good Luck (2005, PG) |
|
| 15 |
Zizek! (2005, Unrated) |
|
| 16 |
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (2005, PG) |
|
| 17 |
Persepolis (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Exiles (Exils) (2004, Unrated) |
|
| 19 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 20 |
21 Grams (2003, R) |




















