My Favorite Movies


  fb1432410135's Rating My Rating
1
Seven Pounds (2008,  PG-13)
2
Cinderella Man (2005,  PG-13)
3
Glory Road (2006,  PG)
4
We Are Marshall (2006,  PG)
5
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
6
Goal II: Living the Dream (2007,  PG-13)
7
Coach Carter (2005,  PG-13)
8
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
9
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
10
Death Race (2008,  R)
11
Finding Nemo (2003,  G)
12
Step Up (2006,  PG-13)
13
Remember the Titans (2000,  PG)
14
High School Musical (2006,  Unrated)
15
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
16
High School Musical 2 (2007,  G)
17
Space Jam (1996,  PG)
18
Shrek (2001,  PG)
19
Shrek 2 (2004,  PG)
20
Material Girls (2006,  PG)
21
The Number 23 (2007,  R)
22
I Am Legend (2007,  PG-13)
23
The Pianist (2002,  R)
24
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
25
A Season on the Brink (2002,  R)
26
Home Alone (1990,  PG)
27
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
28
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
29
Titanic (1997,  PG-13)
30
The Bucket List (2007,  PG-13)
31
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
32
The Notebook (2004,  PG-13)
33
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
34
The Chamber (1996,  R)
35
College Road Trip (2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments