My Favorite Movies


  fb1432909168's Rating My Rating
1
Unbreakable (2000,  PG-13)
2
The Silence of the Lambs (1991,  R)
3
American Beauty (1999,  R)
4
Closer (2004,  R)
5
Eye Of God (1997,  R)
6
28 Days Later (2003,  R)
7
Zoolander (2001,  PG-13)
8
The Usual Suspects (1995,  R)
9
The Squid and the Whale (2005,  R)
10
Young Frankenstein (1974,  PG)
11
The Darjeeling Limited (2007,  R)
12
Little Miss Sunshine (2006,  R)
13
The Final Cut (2004,  PG-13)
14
Jerry Maguire (1996,  R)
15
O (2001,  R)
16
Kalifornia (1993,  R)
17
Panic (2000,  R)
18
The Descent (2006,  R)
19
Once Were Warriors (1994,  R)
20
Happy Endings (2005,  R)
21
Modify (2005,  Unrated)
22
The Cell (2000,  R)
23
Signs (2002,  PG-13)
24
Brokeback Mountain (2005,  R)
25
Donnie Darko (2001,  R)
26
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
27
The Human Stain (2003,  R)
28
Garden State (2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments