My Favorite Movies
| fb1441835098's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Slumdog Millionaire (2008, R) |
|
| 2 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 3 |
Hedwig and the Angry Inch (2001, R) |
|
| 4 |
Serial Mom (1994, R) |
|
| 5 |
Judy Berlin (1999, Unrated) |
|
| 6 |
Halloween (1978, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 8 |
Strangers with Candy (2005, R) |
|
| 9 |
Ed Wood (1994, R) |
|
| 10 |
Addams Family Values (1993, PG-13) |
|
| 11 |
Little Shop of Horrors (1986, PG-13) |
|
| 12 |
Children of Men (2006, R) |
|
| 13 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 14 |
El Orfanato (The Orphanage) (2007, R) |
|
| 15 |
The Last House on the Left (2009, R) |
|
| 16 |
Escape from New York (1981, R) |
|
| 17 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 18 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
| 19 |
Aliens (1986, R) |
|
| 20 |
Pee-wee's Big Adventure (1985, PG) |




















