My Favorite Movies


  fb1442125756's Rating My Rating
1
Basic Instinct (1992,  R)
2
Romeo Is Bleeding (1994,  R)
3
Heavy Metal (1981,  R)
4
Conan the Barbarian (1982,  R)
5
Death Kick (1998,  Unrated)
6
Manderlay (2006,  Unrated)
7
Poor Pretty Eddie (1975,  Unrated)
8
Don't Answer the Phone (1980,  R)
9
Video X (2001,  Unrated)
10
Intimate Relations (1996,  R)
11
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
12
School of the Holy Beast (1974,  Unrated)
13
The Descent (2006,  R)
14
Savage Streets (1984,  R)
15
Golden Ninja Warrior (1986,  R)
16
Female Trouble (1974,  R)
17
Angel City (1977,  Unrated)
18
Blue Sunshine (1976,  R)
19
Silent Rage (1982,  R)
20
The Warriors (1979,  R)
21
The Wanderers (1973,  R)
22
Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965,  R)
23
Emanuelle and the Last Cannibals (Emanuelle e gli ultimi cannibali) (Emanuelle's Amazon Adventure) (1977,  Unrated)
24
Das Frauenhaus (Blue Rita) (1977,  Unrated)
25
Illegal in Blue (1995,  R)
26
Chained Heat (1983,  R)
27
Chained Heat 2 (1993,  R)
28
Chained Heat 3: Hell Mountain (2000,  Unrated)
29
Pulp Fiction (1994,  R)
30
Blood Sucking Freaks (Bloodsucking Freaks) (1976,  R)
31
The Nude Vampire (Vampire nue, La) (1974,  Unrated)
32
District B13 (Banlieue 13) (2006,  R)
33
The Evil Dead (1981,  NC-17)
34
Return of the Blind Dead (El Ataque de los muertos sin ojos) (Return of the Evil Dead) (1973,  R)
35
Evil Dead Trap (1988,  Unrated)
36
Tombs Of The Blind Dead (Noche del terror ciego) (1972,  PG)
37
Supervixens (1975,  R)
38
The Big Doll House (1971,  R)
39
The Big Bird Cage (Women's Penitentiary II) (1972,  R)
40
Death and the Maiden (1995,  R)
41
Death Race 2000 (1975,  R)
42
Lady Terminator (2003,  Unrated)
43
Freeway 2: Confessions of a Trickbaby (Freeway II: Confessions of a Trickbaby) (1999,  R)
44
Freeway (1996,  R)
45
Zhong guo chao ren (Super Inframan) (1998,  Unrated)
46
Kibakichi (2005,  R)
47
Kibakichi 2 (2004,  R)
48
Galaxy of Terror (Mindwarp: An Infinity of Terror) (Planet of Horrors) (Quest) (1981,  R)
49
Penitentiary (1980,  R)
50
Penitentiary 2 (1982,  R)
51
Hell Penitentiary (1985,  Unrated)
52
Hunting Humans (2002,  R)
53
Satan's Slave (Evil Heritage) (1976,  R)
54
Emanuelle in America (Brutal Nights) (1977,  Unrated)
55
Killer Nun (1982,  Unrated)
56
Joshuu sasori: Dai-41 zakkyo-bô (Female Convict Scorpion Jailhouse 41) (2000,  Unrated)
57
Mosquito der Schänder (Bloodlust) (Mosquito the Rapist) (1976,  Unrated)
58
She Hate Me (2004,  R)
59
Death Game (1977,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments