My Favorite Movies


  fb1445733007's Rating My Rating
1
The Godfather (1972,  R)
2
Carlito's Way (1993,  R)
3
A Bronx Tale (1993,  R)
4
Rocky (1976,  PG)
5
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
6
Casino (1995,  R)
7
Blow (2001,  R)
8
The Devil's Advocate (1997,  R)
9
Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey (1988,  PG-13)
10
Raging Bull (1980,  R)
11
The Exorcist (1973,  R)
12
The Godfather, Part II (1974,  R)
13
The Godfather, Part III (1990,  R)
14
Getting Gotti (1994,  Unrated)
15
State of Play (2009,  PG-13)
16
Halloween (1978,  R)
17
The Blair Witch Project (1999,  R)
18
The Amityville Horror (2005,  R)
19
The Amityville Horror (1979,  R)
20
Life Is Beautiful (La Vita č bella) (1998,  PG-13)
21
Schindler's List (1993,  R)
22
Behind the Mask: The Story of the People Who Risk Everything to Save Animals (2008,  Unrated)
23
Animals Are Beautiful People (Capricorns Beautiful People) (1975,  G)
24
Drag Me to Hell (2009,  PG-13)
25
The Silence of the Lambs (1991,  R)
26
Angels & Demons (2009,  PG-13)
27
Earthlings (2003,  Unrated)
28
Titanic (1997,  PG-13)
29
Gladiator (2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments