My Favorite Movies


  fb1449518997's Rating My Rating
1
Best in Show (2000,  PG-13)
2
Pulp Fiction (1994,  R)
3
Dead Poets Society (1989,  PG)
4
The Hours (2002,  PG-13)
5
Last Summer in the Hamptons (1995,  R)
6
Hannah and Her Sisters (1986,  PG-13)
7
The Four Seasons (1981,  PG)
8
Heavenly Creatures (1994,  R)
9
Lost and Delirious (2001,  R)
10
Welcome to the Dollhouse (1996,  R)
11
St. Elmo's Fire (1985,  PG-13)
12
But I'm A Cheerleader (2000,  R)
13
Risky Business (1983,  R)
14
The Truman Show (1998,  PG)
15
Le Divorce (2003,  PG-13)
16
Terms of Endearment (1983,  PG)
17
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
18
Frailty (2002,  R)
19
Secretary (2002,  R)
20
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
21
Four Weddings and a Funeral (1994,  R)
22
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
23
Pay It Forward (2000,  PG-13)
24
28 Days (2000,  PG-13)
25
Two Moon Junction (1988,  R)
26
Wild At Heart (1990,  R)
27
Raising Arizona (1987,  PG-13)
28
Notes on a Scandal (2006,  R)
29
Elizabeth (1998,  R)
30
Sister Mary Explains It All (2001,  PG)
31
Less Than Zero (1987,  R)
32
The Grudge (2004,  PG-13)
33
Far From Heaven (2003,  PG-13)
34
Field of Dreams (1989,  PG)
35
Mystic Pizza (1988,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments