My Favorite Movies


  fb1458583369's Rating My Rating
1
WALL-E (2008,  G)
WALL-E
Five star for WALL-e
2
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi)
If you never seen this movie, go to anime store now!
and after you watch it you doesn't like this movie, I'll pay for you
RECOMMENDATION!
3
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) (1988,  Unrated)
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies)
the story is sad ending TT
five star!
4
Rave Master (2004,  Unrated)
5
Up (2009,  PG)
6
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
7
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
8
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
9
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
10
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
12
Detroit Metal City (2008,  Unrated)
13
Final Fantasy - The Spirits Within (2001,  PG-13)
14
Final Fantasy VII - Advent Children (2006,  PG-13)
15
Last Order: Final Fantasy VII (2005,  Unrated)
16
Final Fantasy - Unlimited (2001,  Unrated)
17
Final Fantasy X-2 (2003,  Unrated)
18
Gedo senki (Tales from Earthsea) (2006,  Unrated)
19
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
20
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1989,  Unrated)
21
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999,  PG-13)
22
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  Unrated)
23
My Neighbors the Yamadas (1999,  PG)
24
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) (1984,  PG)
25
Neko no Ongaeshi (The Cat Returns) (2002,  G)
26
Porco Rosso (Kurenai no buta) (2003,  PG)
27
Steamboy (2005,  PG-13)
28
Kaze wo mita shônen, (The Boy Who Saw the Wind) (2000,  PG)
29
Umi ga kikoeru (I Can Hear the Sea) (The Ocean Waves) (1993,  PG)
30
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments