My Favorite Movies


  fb1460149490's Rating My Rating
1
The Gospel of John (2003,  PG-13)
2
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
3
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
4
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
5
The Matrix (1999,  R)
6
The Notebook (2004,  PG-13)
7
Pillow Talk (1959,  Unrated)
8
Aspen Extreme (1993,  PG-13)
9
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
10
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
13
The Goodbye Girl (1977,  PG)
14
Always (1989,  PG)
15
21 (2008,  PG-13)
16
The Electric Horseman (1979,  PG)
17
Jeremiah Johnson (1972,  PG)
18
Up Close & Personal (1996,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
20
The Great Gatsby (1974,  PG)
21
Close Encounters of the Third Kind (1977,  PG)
22
Brubaker (1980,  R)
23
Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969,  PG)
24
Mars Attacks! (1996,  PG-13)
25
Due South: Call of the Wild (1994,  Unrated)
26
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
27
Legends of the Fall (1994,  R)
28
The Perfect Storm (2000,  PG-13)
29
The Peacemaker (1997,  R)
30
The Way We Were (1973,  PG)
31
Grease (1978,  PG)
32
Barefoot in the Park (1967,  G)
33
A River Runs Through It (1992,  PG)
34
Thelma & Louise (1991,  R)
35
Three Kings (1999,  R)
36
Big Fish (2003,  PG-13)
37
Urban Cowboy (1980,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments