My Favorite Movies


  fb1466642702's Rating My Rating
1
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
2
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004,  R)
3
The Girl on the Bridge (La Fille sur le pont) (1999,  R)
4
The Widow of Saint-Pierre (2000,  R)
5
The Unbearable Lightness of Being (1988,  R)
6
The Green Mile (1999,  R)
7
The Pianist (2002,  R)
8
Prime (2005,  PG-13)
9
Paris Je T'aime (2007,  R)
10
When Nietzsche Wept (2007,  PG-13)
11
Nine Lives (2005,  R)
12
Righteous Kill (2008,  R)
13
Apres Vous (After You) (2003,  R)
14
Låt den Rätte Komma In (Let the Right One in) (2008,  R)
15
Urga (Close to Eden) (Territory of Love) (1991,  Unrated)
16
The Tango Lesson (1997,  PG)
17
The Life Before Her Eyes (2007,  R)
18
Ice Age (2002,  PG)
19
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
20
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2009,  PG)
21
Pulp Fiction (1994,  R)
22
Dancer in the Dark (2000,  R)
23
Petites coupures (Small Cuts) (2003,  Unrated)
24
Orangelove (Orange Love) (2007,  Unrated)
25
Seven Pounds (2008,  PG-13)
26
Sad Love Story (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments