My Favorite Movies


  fb1468410002's Rating My Rating
1
Ernest Goes to Jail (1990,  PG)
2
Forrest Gump (1994,  PG-13)
3
Shaun of the Dead (2004,  R)
4
Wedding Crashers (2005,  R)
5
Hot Fuzz (2007,  R)
6
Saving Private Ryan (1998,  R)
7
The Jackal (1997,  R)
8
Enemy at the Gates (2001,  R)
9
A Hard Day's Night (1964,  G)
10
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
11
Van Helsing (2004,  PG-13)
12
Click (2006,  PG-13)
13
Young Frankenstein (1974,  PG)
14
Army of Darkness (1993,  R)
15
Any Given Sunday (1999,  R)
16
Addams Family Values (1993,  PG-13)
17
Fargo (1996,  R)
18
Can't Buy Me Love (1987,  PG-13)
19
In Bruges (2008,  R)
20
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
21
Batman Begins (2005,  PG-13)
22
The Dark Knight (2008,  PG-13)
23
Man on Fire (2004,  R)
24
Training Day (2001,  R)
25
Varsity Blues (1999,  R)
26
The Program (1993,  R)
27
Drop Dead Gorgeous (1999,  PG-13)
28
Mean Girls (2004,  PG-13)
29
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
30
The Crow (1994,  R)
31
Sin City (2005,  R)
32
Doc Hollywood (1991,  PG-13)
33
Tombstone (1993,  R)
34
Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007,  R)
35
Leatherheads (2008,  PG-13)
36
A New Wave (2007,  R)
37
Day of the Dead (2008,  R)
38
Freddy vs. Jason (2003,  R)
39
Bride of Chucky (1998,  R)
40
Eddie and the Cruisers (1983,  PG)
41
WALL-E (2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments