My Favorite Movies


  fb1468988814's Rating My Rating
1
Dirty Rotten Scoundrels (1988,  PG)
2
Ruthless People (1986,  R)
3
Head Over Heels (2001,  PG-13)
4
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
5
Camp Rock (2008,  G)
6
Fantastic Four (2005,  PG-13)
7
Big Momma's House 2 (2006,  PG-13)
8
Big Momma's House (2000,  PG-13)
9
Blue Streak (1999,  PG-13)
10
Wild Wild West (1999,  PG-13)
11
I Spy (2002,  PG-13)
12
How To Marry A Millionaire (1953,  Unrated)
13
Finding Nemo (2003,  G)
14
Grease (1978,  PG)
15
Shrek (2001,  PG)
16
Transformers (2007,  PG-13)
17
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
18
Rush Hour (1998,  PG-13)
19
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
20
Big Trouble in Little China (1986,  PG-13)
21
The Pacifier (2005,  PG)
22
The Librarian: The Curse of the Judas Chalice (2008,  Unrated)
23
The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006,  Unrated)
24
The Librarian: Quest for the Spear (2004,  Unrated)
25
Lethal Weapon (1987,  R)
26
Lethal Weapon 2 (1989,  R)
27
Lethal Weapon 4 (1998,  R)
28
Lethal Weapon 3 (1992,  R)
29
Shrek 2 (2004,  PG)
30
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
31
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
32
X-Men (2000,  PG-13)
33
F/X2 (F/X 2: The Deadly Art of Illusion) (1991,  PG-13)
34
X2 (2003,  PG-13)
35
F/X (1986,  R)
36
Mystery Woman: Mystery Weekend (2005,  Unrated)
37
Mystery Woman: Redemption (2006,  Unrated)
38
Mystery Woman: Snapshot (2005,  Unrated)
39
Mystery Woman: Sing Me a Murder (2005,  Unrated)
40
Mystery Woman: Oh Baby (2006,  Unrated)
41
Jane Doe: How to Fire Your Boss (2007,  Unrated)
42
Jane Doe: The Harder They Fall (2006,  Unrated)
43
Jane Doe: Yes, I Remember It Well (2006,  Unrated)
44
Jane Doe: Vanishing Act (2005,  PG)
45
Murder 101: Locked Room Mystery (2008,  PG)
46
The Incredibles (2004,  PG)
47
There's Something About Mary (1998,  R)
48
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
49
White Chicks (2004,  PG-13)
50
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
51
Step Up (2006,  PG-13)
52
She's the Man (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments