My Favorite Movies
| fb1469542291's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 3 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 4 |
American Pie (1999, R) |
|
| 5 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 7 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 11 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
| 12 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 13 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 15 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 16 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 17 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Carolina (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
| 20 |
Wizard of Oz (1925, Unrated) |
|
| 21 |
Fantasia (1940, G) |
|
| 22 |
Ginger Snaps (2001, R) |
|
| 23 |
The Crow (1994, R) |
|
| 24 |
American History X (1998, R) |
|
| 25 |
But I'm A Cheerleader (2000, R) |
|
| 26 |
London (2006, R) |
|
| 27 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
| 28 |
Chasing Amy (1997, R) |
|
| 29 |
Boo (2005, Unrated) |
|
| 30 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 31 |
Idle Hands (1999, R) |
|
| 32 |
Cabin Fever (2002, R) |
|
| 33 |
Girl (1999, R) |
|
| 34 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 35 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 36 |
Clerks (1994, R) |
|
| 37 |
Splendor (1999, R) |
|
| 38 |
Blood Dolls (1999, R) |
|
| 39 |
Natural Born Killers (1994, NC-17) |
|
| 40 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
| 41 |
The Devil's Arithmetic (1999, Unrated) |
|
| 42 |
Ratz (2001, Unrated) |
|
| 43 |
How High (2001, R) |
|
| 44 |
SLC Punk (1998, R) |
|
| 45 |
Chaos Theory (2008, PG-13) |
|
| 46 |
Slaves to the Underground (1996, Unrated) |
|
| 47 |
Alchemy (2005, PG-13) |
|
| 48 |
Brooklyn Lobster (2005, R) |
|
| 49 |
That Night (1993, PG-13) |
|
| 50 |
I've Been Waiting for You (1998, R) |
|
| 51 |
Dying to Belong (1997, Unrated) |


















































